wtorek, 29 listopada 2011

"Pojutrze" - Allan Folsom

Wydawnictwo: Albatros, 2005.
Liczba stron: 544.
Oprawa: miękka.
Data rozpoczęcia: 05.11.2011.
Data zakończenia: 12.11.2011.
Moja ocena: 8/10.

Nie mogę uwierzyć, że ta książka Folsoma spoczywała nietknięta w mojej domowej biblioteczce niemalże przez rok czasu. Chyba za bardzo odpychała mnie jej spora objętość, a poza tym opis z okładki sugeruje, że "Pojutrze" może i jest sensacją, ale ściśle związaną z polityką krajów europejskich. Obawiałam się właśnie, że tych działań politycznych będzie zbyt dużo, przez co powieść może okazać się mało interesująca. A tymczasem czekało mnie spore zaskoczenie, bo książka wciągnęła mnie maksymalnie już od pierwszych stron.

Fabuła tego thrillera krąży głównie wokół Stanów Zjednoczonych, Francji i Niemiec, popełnianych na terenach tych krajów morderstw i stale rosnącej liczby zagadek z nimi związanych. Główny bohater, chirurg Paul Osborn, chcąc odkryć przyczynę zabójstwa swego ojca przed wieloma laty, podejmuje na własną rękę działania mające na celu odnalezienie prawdy z przeszłości. Przy okazji wdaje się w pewien romans, a także współpracę z amerykańskim detektywem. Śledztwo prowadzi do nieoczekiwanych rezultatów i wyjaśnień, jakie nie pojawiłyby się nikomu w najśmielszych snach.

"Pojutrze" to powieść napisana ciekawym stylem. Folsom potrafi trzymać czytelnika w napięciu przez cały czas, wzbudza jego zainteresowanie przytaczanymi faktami historycznymi, ale nie tylko. Wszystko jest zgrabnie i szczegółowo opisane, przez co książka jest dość obszerna, ale nie ma w niej miejsca na nudę, ciągle coś się dzieje. To świetna pozycja dla miłośników sensacji, którą pod względem napięcia, akcji, wszelkich spisków i zabójstw można porównać do utworów Dana Browna. Polecam.

2 komentarze:

  1. Zainteresowałaś mnie. Wpisuję książkę na swoją listę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No, to moze to jest coś dla mnie chociaz jeśli książka jest faktycznie przesadna objętościowo to może mnie to odstraszyć... zobaczymy :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...