WR

UWAGA: Z dniem 28.02.2013r. z powodu małego zainteresowania czytelników Wyzwanie Rocznikowe zostaje wstrzymane na czas nieokreślony!

Gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniu Rocznikowym, które także w połączeniu z innymi wyzwaniami istniejącymi już w czytelniczej blogosferze, może przekształcić się w miłą zabawę pełną ciekawych poszukiwań literackich!

Oto zasady:
1) Udział w Wyzwaniu Rocznikowym może wziąć dosłownie każdy miłośnik książek, który... nie ma problemu z ujawnieniem swojego wieku ;).
2) Warunkiem uczestnictwa w Wyzwaniu Rocznikowym jest zgłoszenie się w komentarzu na TEJ STRONIE i podanie w nim swojego roku urodzenia.
3) Spośród wszystkich zgłoszonych roczników ostatniego dnia każdego miesiąca wylosuję jeden, będący jednocześnie rokiem pierwszego wydania książki, którą - dowolnie wybraną przez każdego z Was - należy przeczytać i zopiniować/zrecenzować w ciągu kolejnego miesiąca. Wynik losowania opublikuję w poście na blogu.
UWAGA: pisząc rok pierwszego wydania, mam na myśli opublikowanie książki przez autora po raz pierwszy na świecie w przypadku literatury zagranicznej lub w Polsce w przypadku literatury polskiej, ale nie jest istotne, po które wydanie sięgnie uczestnik;
- przykłady:
* "Zima naszej goryczy" - John Steinbeck - 1965r. / polskie wydanie - WMON, 1965r.
* "Kwiaty na poddaszu" - Virginia C. Andrews - 1979r. / polskie wydanie - Phantom Press, 1993r. lub Świat Książki, 2012r.
* "Skarby" - Joanna Chmielewska - 1988r. / polskie wydanie - Vers, 1998r. lub Kobra Media, 2008r.
* "Jak z obrazka" - Jodi Picoult - 1995r. / polskie wydanie - Prószyński i S-ka, 2008r.
Może się więc zdarzyć, iż w przypadku literatury polskiej uczestnik sięgnie po typowy "staroć" będący pierwszym wydaniem jakiegoś tytułu, ale w przypadku literatury zagranicznej będą to raczej jej dość nowe polskie wydania (nie każdy przecież czyta książki w języku obcym), a więc dużo łatwiejsze do zdobycia.
Pomocne może okazać się wygooglowanie hasła np. "1988 in literature" lub "1988 w literaturze".
4) Wylosowany przeze mnie rok będzie miał okazję być wylosowanym ponownie po upływie 12 miesięcy. W przypadku niewielkiej liczby uczestników i małego zróżnicowania roczników - oczywiście wcześniej.
5) Wypisać się z Wyzwania Rocznikowego lub zapisać ponownie można w każdej chwili. Roczniki biorące udział w wyzwaniu będą na bieżąco aktualizowane.
6) Liczba przeczytanych książek w miesiącu w ramach wyzwania jest nieograniczona. Link odsyłający do opinii/recenzji książki należy umieścić dowolnego dnia w komentarzu pod postem podsumowującym stary i zapowiadającym nowy miesiąc, w tym prezentującym wylosowany rok.
7) Ostatniego dnia każdego miesiąca, w poście prezentującym wynik losowania rocznika i zapowiadającym nowy miesiąc, przedstawię efekty edycji Wyzwania Rocznikowego z poprzedniego miesiąca.

W wielkim skrócie - uczestnictwo zgłaszacie w komentarzu na TEJ STRONIE, a linki do recenzji - pod COMIESIĘCZNYMI POSTAMI dotyczącymi Wyzwania Rocznikowego;).
Byłoby mi bardzo miło, gdyby każdy uczestnik (i nie tylko) zamieścił na swoim blogu baner lub informację odsyłającą do TEJ STRONY. Im więcej uczestników, tym większe zróżnicowanie czasowe, jeśli chodzi o Wasze urodziny :).
Wielkość oryginalna banera:
<a href="http://tajusczyta.blogspot.com/p/wyzwanie-rocznikowe.html"><img src="http://3.bp.blogspot.com/-Gb_j6QxXMUA/UFzvICXE9bI/AAAAAAAABOg/cAr7SIKaFA0/s1600/Wyzwanie+Rocznikowe.jpg"/></a>
Baner zmniejszony:
<a href="http://tajusczyta.blogspot.com/p/wyzwanie-rocznikowe.html"><img src="http://3.bp.blogspot.com/-Gb_j6QxXMUA/UFzvICXE9bI/AAAAAAAABOg/cAr7SIKaFA0/s1600/Wyzwanie+Rocznikowe.jpg" width="180" height="135"/></a>

Wylosowany rok na miesiąc luty to... 1982.
Szczegóły losowania TUTAJ.

Podsumowanie EDYCJI PAŹDZIERNIKOWEJ WR (1988).
Podsumowanie EDYCJI LISTOPADOWEJ WR (1983).
Podsumowanie EDYCJI GRUDNIOWEJ WR (1980).
Podsumowanie EDYCJI STYCZNIOWEJ WR (1972).

UWAGA: Z dniem 28.02.2013r. z powodu małego zainteresowania czytelników Wyzwanie Rocznikowe zostaje wstrzymane na czas nieokreślony!

Życzę Wam powodzenia, przyjemnej lektury i świetnej zabawy!

9 komentarzy:

 1. trudne wyzwanie, ja mam już sporo podjętych... nie bardzo dam radę, ale wymyśliłaś ciekawostkę :)
  jeśli chcesz to dla zróżnicowania podam rok urodzenia 1980

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba :). I dziękuję za podanie rocznika - z całą pewnością przyda się dla urozmaicenia ;).

   Usuń
 2. Hm... bardzo ciekawe wyzwanie. Więc się zapiszę! :D - chyba na razie najmłodsza - 1991 :) Pozdrawiam ciepło i zaraz umieszczę u Siebie baner reklamujący :). Pozdrawiam cieplutko!
  D. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Bardzo się cieszę, że doszedł kolejny rocznik :D.

   Usuń
 3. Zapraszam do swojego pierwszego wyzwania autorskiego - może Ci się spodoba :)

  http://babskieczytadla.blogspot.com/p/autorskie-wyzywanie-europa-da-sie-lubic.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...