czwartek, 31 stycznia 2013

Podsumowanie styczniowej i zapowiedź lutowej edycji Wyzwania Rocznikowego

Witajcie w to dość ciepłe, jak na styczeń, popołudnie!
Zgodnie z zasadami, spieszę podsumować czwartą - styczniową - edycję zaproponowanego przeze mnie Wyzwania Rocznikowego (WR), którego zasady można znaleźć TUTAJ.
W styczniowej edycji WR osoby, które wyraziły chęć udziału w zabawie, miały za zadanie sięgnąć po choć jedną książkę, której pierwsze wydanie miało miejsce w roku... 1972. Przebieg losowania rocznika zamieściłam TUTAJ.
Tym razem w zabawie wzięła dwie osoby - nie jest to jakiś rewelacyjny wynik, ale zawsze cieszy :).
Statystyki mówią zatem:
1) Liczba osób, które wzięły udział w styczniowej edycji WR - 2:
Dzosefinn;
tajus.
2) Liczba przeczytanych książek w styczniowej edycji WR - 2:

Z racji tego, iż roczniki 1988, 1983, 1980 i 1972 nie mogą być brane pod uwagę przez kolejny rok trwania WR (jeśli WR faktycznie utrzyma się przez tyle czasu), a w zanadrzu mam jeszcze dwa roczniki, mogłam przeprowadzić minilosowanie na miesiąc luty. Rocznikom przypisałam odpowiednio cyfry:
1 - 1982
2 - 1991
i pewna przydatna stronka zarządziła, iż:
zatem wylosowany rok to...
1982
Zgodnie z zasadami WR, w czasie od 1 do 27 lutego każdy uczestnik poszukuje książki lub książek wydanych po raz pierwszy na świecie lub w Polsce w roku 1982. Ów rok to rok powstania książki i to się liczy, nieważne więc, po które wydanie sięgniecie Wy (dla przykładu: "Jutro" Johna Marsdena - oryginał - 1993r. / Polska - 2011r.) :). Wybraną książkę (lub książki) należy przeczytać, zopiniować/zrecenzować, a następnie linka do opinii/recenzji podać w komentarzu pod TYM postem. Podsumowanie miesiąca nastąpi 28 lutego, kiedy to jednocześnie wylosuję rok na kolejny miesiąc.
Chęć udziału w WR należy zgłaszać w komentarzu TUTAJ, podając swój rok urodzenia. Mile widziane "rozpowszechnianie" WR - im więcej uczestników, tym lepiej!
Życzę Wam powodzenia i przyjemnej lektury! :)

1 komentarz:

  1. Skromnie, ale jednak udało się :) No to zapisuję się na luty :) Mam nadzieję, że szybciej znajdę jakąś ciekawą pozycję z 1982 :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...