czwartek, 31 stycznia 2013

Stosik styczniowy

Powoli odżywam, jeśli chodzi o oderwanie się od nawału związanego z sesją i innymi obowiązkami studenckimi. Przede mną tylko jeden egzamin (o ile dwa wcześniejsze zaliczyłam - czekam na wyniki w niemałym strachu), no i oczywiście pisanie pracy magisterskiej, co oficjalnie rozpoczęłam w dniu wczorajszym ;). Czasu na czytanie książek pozapedagogicznych zatem coraz więcej, co bardzo mnie cieszy :). A poniżej stosik - skromny, ale za to budzący zainteresowanie:
Od dołu:
- "Nauczycielka z Villette" - Ingrid Hedström - recenzencka, otrzymana od wydawnictwa Czarna Owca;
- "Zamiast ciebie" - Sofie Sarenbrant - jak wyżej;
- "Błękitny dym" - Nora Roberts - recenzencka, otrzymana od wydawnictwa Świat Książki;
- "Kto wiatr sieje" - Virginia C. Andrews - jak wyżej.

Wszystkich tych książek jest bardzo ciekawa. "Nauczycielka z Villette" to zupełna nowość, biorąc szczególnie pod uwagę jej autorkę. "Zamiast ciebie" to kontynuacja niezbyt udanej (jak dla mnie) powieści "36. tydzień", o której pisałam niedawno; mam więc nadzieję, że ta część okaże się być lepsza. "Błękitny dym" będzie moim dopiero drugim spotkaniem z twórczością Nory Roberts, a jeśli chodzi o utwór "Kto wiatr sieje", intryguje, oj, intryguje, tym bardziej, że jestem na bieżąco z sagą o Dollangangerach - chyba sięgnę po niego w pierwszej kolejności ;). Jak tylko uporam się z wymaganą przez promotora częścią pracy magisterskiej, sobotnim seminarium i lekturą książki "P.S. Kocham Cię".

28 komentarzy:

 1. Zazdroszczę każdej z tych pozycji.
  Ja mam w poniedziałek ostatni egzamin i lada:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja muszę czekać na ten ostatni do 13.02. buuuu....

   Usuń
 2. Podebrałabym Ci "Błękitny dym" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię Norę Roberts więc jestem ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem interesujący stosik, niech się dobrze czyta!
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie to żadna książka oprócz Kto wiatr sieje jest mi nieznana, ale stosik prezentuję się bardzo ciekawie. :) Życzę miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o pozycji "Nauczycielka z Villette", więc jestem ciekawa, czego dotyczy:)Pozostałe obiły mi się o uszy, ale również jestem ciekawa Twoich opinii. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa jestem pozycji od Czarnej Owcy, szczególnie tej nowej autorki. Książki krótkie, więc pewnie recenzję w miarę szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawi mnie Zamiast Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No, no widzę że stosik ciekawy :) Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem ciekawy książki Nauczycielka z Villette. Oby czytało się wolno i przyjemnie. Rozkoszuj się każdym słowem jak najlepszym deserem, a egzaminy zdasz ani się obejrzysz:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! A i oby, oby! Pozdrawiam również :).

   Usuń
 11. Powiem Ci, że do "Kto wiatr sieje" nie ciągnie mnie ani trochę. Drugi tom zniechęcił mnie do tego na tyle, że postanowiłam tego nie ciągnąć. Kuszą mnie za to obie książki z Czarnej Owcy, ale to chyba nie jest żadna nowość :) Miłego czytania!

  Ehh ja muszę obrobić się z poprawkami rozdziału metodologicznego, a potem szybciutko jeszcze końcówkę teoretycznego. A co!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :). Dla mnie saga o Dollangangerach również z tomu na tom staje się coraz słabsza, ale mimo to zżera mnie ciekawość, jak się zakończy, dlatego kontynuuję jej lekturę :). Ja z magisterką dopiero zaczynam przygodę, póki co kończę część teoretyczną rozdziału o metodologicznych założeniach badań własnych, żeby jako tako zaliczyć seminarium, no a potem wezmę się za równie teoretyczny rozdział pierwszy, który, mam nadzieję, pójdzie szybciej, a przede wszystkim będzie ciekawszy :).

   Usuń
 12. Kto wiatr sieje - zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny stos, wszystkie książki bym przygarnęła :)Trzymam kciuki za sesję, sama też czekam na wyniki egzaminu, ale jeszcze co najmniej przez tydzień będę męczyć się zaliczeniami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :). I Tobie przyda się szczęście, również trzymam kciuki!

   Usuń
 14. Świetny stosik. przeczytała bym "Kto wiatr sieje"

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny stosik. przeczytała bym "Kto wiatr sieje"

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem ciekawa "Kto wiatr sieje" oraz Nory Roberts, którą bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 17. A co tam, wszystkie bym przygarnęła :) Miłej lektury, z "PS Kocham cię", z tego co pamiętam, było piękne :) a film jeszcze lepszy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :). Film "P.S. Kocham Cię" widziałam kilka lat temu i baaaardzo mi się podobał; jestem więc ciekawa, jak odbiorę książkę, choć fabułę ekranizacji i tak dość kiepsko pamiętam ;).

   Usuń
 18. Bardzo fajny stosik :) Chcę wreszcie poznać książki Virginii C. Andrews!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...