poniedziałek, 31 grudnia 2012

Podsumowanie grudniowej i zapowiedź styczniowej edycji Wyzwania Rocznikowego

Witajcie w to sylwestrowe popołudnie!
Zgodnie z zasadami, spieszę podsumować trzecią - grudniową - edycję zaproponowanego przeze mnie Wyzwania Rocznikowego (WR), którego zasady można znaleźć TUTAJ.
W grudniowej edycji WR osoby, które wyraziły chęć udziału w zabawie, miały za zadanie sięgnąć po choć jedną książkę, której pierwsze wydanie miało miejsce w roku... 1980. Przebieg losowania rocznika zamieściłam TUTAJ.
Tym razem w zabawie wzięła tylko jedna osoba - nawet mnie nie udało się spełnić wymogów wyzwania, nad czym okropnie ubolewam :(.
Statystyki mówią zatem:
1) Liczba osób, które wzięły udział w grudniowej edycji WR - 1:
Gosia B.
2) Liczba przeczytanych książek w grudniowej edycji WR - 1:

Z racji tego, iż roczniki 1988, 1983 i 1980 nie mogą być brane pod uwagę przez kolejny rok trwania WR (jeśli WR faktycznie utrzyma się przez tyle czasu), a w zanadrzu mam jeszcze dwa roczniki, mogłam przeprowadzić minilosowanie na miesiąc styczeń. Rocznikom przypisałam odpowiednio cyfry:
1 - 1972
2 - 1982
i pewna przydatna stronka zarządziła, iż:

zatem wylosowany rok to...
1972
Zgodnie z zasadami WR, w czasie od 1 do 30 stycznia każdy uczestnik poszukuje książki lub książek wydanych po raz pierwszy na świecie lub w Polsce w roku 1972. Ów rok to rok powstania książki i to się liczy, nieważne więc, po które wydanie sięgniecie Wy (dla przykładu: "Jutro" Johna Marsdena - oryginał - 1993r. / Polska - 2011r.) :). Wybraną książkę (lub książki) należy przeczytać, zopiniować/zrecenzować, a następnie linka do opinii/recenzji podać w komentarzu pod TYM postem. Podsumowanie miesiąca nastąpi 31 stycznia, kiedy to jednocześnie wylosuję rok na kolejny miesiąc.
Chęć udziału w WR należy zgłaszać w komentarzu TUTAJ, podając swój rok urodzenia. Mile widziane "rozpowszechnianie" WR - im więcej uczestników, tym lepiej!
Życzę Wam powodzenia i przyjemnej lektury! :)

7 komentarzy:

 1. Mój rok:) Ciekawe czy coś znajdę. Udanej zabawy życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No to zabieram się za poszukiwanie 1972 ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na razie wypatrzyłam "Słonie mają dobrą pamięć" Agathy Christie, "Całe zdanie nieboszczyka" Joanny Chmielewskiej, nawet "Za minutę pierwsza miłość" Hanny Ożogowskiej - coś mi to mówi, może w podstawówce czytałam :P. Poszperam jeszcze trochę ;).

   Usuń
 4. Udało się! :d Styczeń zaliczony :D - http://www.dzosefinn.blogspot.com/2013/01/bidwell-george-bunt-dugich-spodnic.html Trochę się naszukałam tego 1972, ale udało się! :d Znalazłam biografię Emeliny Pankhurst i ogólnie działalność sufrażystek. Gdyby nie to wyzwanie, z pewnością bym po nią nie sięgnęła, a dzięki temu poszerzyłam swoją wiedzę w tym temacie! <3 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Bardzo się cieszę, gratuluję i dziękuję :). Mnie na szczęście też tym razem udało się przeczytać jedną książkę; dziś pojawi się podsumowanie ;). Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 5. http://tajusczyta.blogspot.com/2013/01/rok-interny-robin-cook.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...