niedziela, 2 grudnia 2012

Na co polować w grudniu...

...czyli wybrane NOWOŚCI  i  WZNOWIENIA książkowe grudnia:

"Florystka" - Katarzyna Bonda.
Wydawnictwo: Videograf.
Data wydania: 04.12.2012.

Kolejna powieść z cyklu o Hubercie Meyerze - policyjnym psychologu, który pomaga śledczym, tworząc profile psychologiczne nieznanych sprawców przestępstw.
Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą. Florystka początkowo pomaga w poszukiwaniach, ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu, gdzie pochowano Amadeusza, staje się główną podejrzaną.

"Edukacja Kopciuszka" - Gina L. Maxwell.
Wydawnictwo: Amber.
Data wydania: 04.12.2012.

Lucie Miller jest świetna w pracy i do niczego w życiu uczuciowym. Nie wydaje się sobie atrakcyjna. Brak jej tego czegoś, co sprawia, że mężczyźni oglądają się za kobietą. Reid Andrews to bożyszcze ringu, mistrz mieszanych sztuk walki, twardy fighter, a w głębi duszy… wrażliwy artysta. Za dwa miesiące stanie do swojej najważniejszej walki o mistrzostwo Ameryki – pod warunkiem, że wyleczy kontuzję. Jego terapeutką ma być Lucie. Ale ona sama też potrzebuje profesjonalnej pomocy. Rozpaczliwie chce zwrócić na siebie uwagę przystojnego ortopedy, w którym się kocha. Reid proponuje jej układ: ona pomoże mu odzyskać mistrzowską formę, a on nauczy ją sztuki
uwodzenia. Tak rozpoczyna się edukacja Kopciuszka…

"Kobieta" - Jack Ketchum, Lucky McKee.
Wydawnictwo: Replika.
Data wydania: 04.12.2012.

Kobieta, ostatnia z plemienia kanibali, jest dzika. Christopher Cleek jest dobrze sytuowanym prawnikiem z modelową rodziną, który ją schwytał, uwięził i postanowił ucywilizować. Jego cyniczny sadyzm kontra jej pierwotne instynkty. 
I jej prosta filozofia: pożywienie wtedy jest wartościowe, gdy ma świadomość bycia pożywieniem. A któż jest bardziej świadomy niż człowiek… Kto zwycięży w tym starciu?

"Miłość? Bardzo proszę" - Aurelia Es.
Wydawnictwo: Replika.
Data wydania: 04.12.2012.

Szyszka (oficjalnie: Urszula) miała w życiu zdecydowanie więcej pecha niż szczęścia. Zawsze jednak mogła liczyć na współlokatorów kamienicy przy ulicy Krzywej: przyszywaną babcię Julię, emerytowanego księdza Franciszka, Młodego Franka, Marcela i Sebastiana. Dzięki ich wsparciu Szyszka ukończyła studia graficzne i rozpoczęła nowe życie. Los w końcu się do niej uśmiechnął, zsyłając pod jej drzwi Adama – miłość życia. Wspólna sielanka nie trwa jednak długo. Pewnego dnia mężczyzna niespodziewanie znika, a na progu mieszkania Szyszki pojawia się tajemnicza kobieta. Co łączy ją z Adamem? Czy Szyszka znajdzie w sobie siłę, by stawić czoła kolejnym problemom? Czy uda jej się ponownie spotkać ukochanego?

"Groza" - Michael Robotham.
Wydawnictwo: Świat Książki.
Data wydania: 05.12.2012.

Samobójstwo czy jednak morderstwo? Naga kobieta w czerwonych pantoflach balansuje na gzymsie mostu. Nie reaguje na argumenty negocjatora, nie odrywa od ucha komórki i skacze w otchłań. Wkrótce w parku zostają odnalezione nagie zwłoki drugiej ofiary, przywiązane do drzewa z komórką przy nogach. Obie zadbane, zamożne, koleżanki z klasy, matki... Zbieg okoliczności? Gdzie jest klucz do rozwiązania tej zagadki? Rozpoczyna się skomplikowane śledztwo, ale nawet gdy zostaje zaatakowana kolejna kobieta, morderca pozostaje niewykryty. Policja, psycholog kliniczny i nieuchwytny psychopata, który zabija przez komórkę.

"Pieśń kolibra" - Ana Veloso.
Wydawnictwo: Świat Książki.
Data wydania: 05.12.2012.

Lua od zawsze była niewolnicą, służącą córki właściciela plantacji trzciny cukrowej. Nigdy nie znała swoich rodziców, nie miała praw, nie mogła decydować o swoim losie, ale miała jedną tajemnicę, której pilnie strzegła - umiała czytać i pisać. Dlatego właśnie ją stara Imaculada poprosiła o spisanie historii swojego życia. Imaculada budziła lęk u wszystkich, bo przybyła do Brazylii z Afryki, bo pielęgnowała odwieczne zwyczaje swoich przodków, bo była inna... Jej opowieść ma zaskakujący wpływ na życie młodej Lui. Dzięki niej dziewczyna decyduje się na ucieczkę, by połączyć się z ukochanym, dzięki niej walczy o swoją wolność, dzięki niej ma szansę pomóc innym podobnym do niej.

"Dom nad morzem" - Santa Montefiore.
Wydawnictwo: Świat Książki.
Data wydania: 05.12.2012.

Co może łączyć dziewczynkę z toskańskiej wioski i dojrzałą kobietę, właścicielkę podupadającego hoteliku, której przeszłość owianą jest mgłą tajemnicy? Florina miała naście lat i wielkie marzenia. Lubiła zaglądać przez rozpadający się mur, otaczający znajdującą się opodal jej wioski rezydencję. Wyobrażała sobie, że kiedyś zamieszka w takim miejscu. Nie udało się, ale z synem właściciela połączył ją krótki i owocny romans. Wiele lat później w Anglii Marina, chcąc ratować swój hotel, zatrudnia młodego malarza, by udzielał gościom lekcji rysunku. Między artystą a jej pasierbicą rodzi się namiętność. Ale pojawienie się malarza zmieni życie całej rodziny Mariny, zwłaszcza jej samej...

"Zamieć śnieżna i woń migdałów" - Camilla Läckberg.
Wydawnictwo: Czarna Owca.
Data wydania: 05.12.2012.

Opowiadanie utrzymane w konwencji najlepszych kryminałów Agathy Christie
Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia młody policjant Martin Mohlin jedzie na wyspę Valön, by poznać rodzinę swojej narzeczonej. Uroczysta kolacja przeradza się jednak w dramat –niespodziewanie na ziemię osuwa się martwy senior rodu i najbogatszy członek rodziny Liljecronas – Ruben. Martin nie ma wątpliwości, że doszło do morderstwa. Sytuacja jest tym bardziej niebezpieczna, że z powodu zamieci śnieżnej nie można wydostać się z wyspy. Uwięzieni w domu goście czują na plecach oddech śmierci…

"Lot nad kukułczym gniazdem" - Ken Kesey.
Wydawnictwo: Albatros.
Data wydania: 07.12.2012.

McMurphy, szuler, dziwkarz i zabijaka, udaje wariata, żeby się wykpić od odsiadywania wyroku. Pobyt w szpitalu psychiatrycznym jawi mu się jako dobry żart do chwili, kiedy się dowiaduje, że nie odzyska wolności, dopóki nie uznają go za 'wyleczonego'. Decyzja należy do Wielkiej Oddziałowej, z pozoru uosobienia słodyczy i dobroci, w rzeczywistości sadystki znęcającej się nad pacjentami. McMurphy, który dotąd buntował przeciwko niej chorych, nagle zaczyna rozumieć, że musi ukorzyć się przed nią, jeśli chce opuścić szpital. Ale czy gotów jest dać się pokonać bezdusznemu Kombinatowi, który złamał tyle istnień ludzkich?

"Zapora" - Hubert Hender.
Wydawnictwo: Oficynka.
Data wydania: 14.12.2012.

Na dolnośląskiej zaporze w Pilchowicach pewien wędkarz nocą znajduje zmasakrowane zwłoki kobiety. Widok jest tak wstrząsający, że nawet najbardziej doświadczeni policjanci z Jeleniej Góry z trudem ukrywają przerażenie. Jak się okazuje, to dopiero początek makabrycznej serii zabójstw, a każde kolejne znalezione ciało budzi coraz większy lęk i panikę mieszkańców okolicznych miejscowości. Co jeszcze może wydarzyć się tej jesieni?

"Kto wiatr sieje" - Virginia C. Andrews.
Wydawnictwo: Świat Książki.
Data wydania: 27.12.2012.

25 urodziny to bardzo ważny moment w życiu Barta. Zgodnie z wolą babki tego dnia stanie się on właścicielem rodzinnej posiadłości. Na jubileuszowe przyjęcie zjeżdża się cała rodzina. Pojawiają się Cathy i Chris, a także rodzeństwo Cindy i Jory z żoną Melodie. W posiadłości jest też dawno uznany za zmarłego wujek Joel. Spotkanie nie przynosi jednak nikomu nic dobrego. Dla rodziców Barta wizyta w Foxwort Hall wiąże się z traumatycznymi przeżyciami, jest wspomnieniem trzech lat, które jako dzieci spędzili uwięzieni na strychu rezydencji. Jory ulega poważnemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jego życie, a cienie przeszłości próbują dosięgnąć następnego pokolenia...

Wreszcie nastał miesiąc, w którym dość ubogo prezentują się nowości wydawnicze ;). Każda z powyżej zaprezentowanych książek wydaje się być interesująca i chciałabym poznać ich treść. "Miłość? Bardzo proszę" zawita u mnie już wkrótce, mam nadzieję, że tak samo będzie z "Zaporą", której premiera została przeniesiona na grudzień, a jeszcze w listopadzie wydawnictwo obiecało mi ją podesłać. Tak na marginesie, część z tych nowości wychodzi 5 grudnia, dokładnie w moje urodziny - muszę przyznać, że przyjemne byłyby z nich urodzinowe prezenty :D. Kto wie, może uda mi się którąś z nich jakoś skombinować ;). Widzicie tu coś dla siebie?

14 komentarzy:

 1. Grudzień zapowiada się wspaniale pod względem książek:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Miłość? Bardzo proszę", "Groza", "Zamieć śnieżna i woń migdałów", "Zapora" koniecznie muszę mieć! Grudzień zapowiada się bardzo fajnie! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo ciekawych tytułów się szykuje w tym miesiącu. Zdradźcie mi tajemnicę.. skąd na to wszystko brać pieniążki :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, jak Ty, ale podejrzewam, że ja będę sobie to pytanie zadawać do końca życia :D.

   Usuń
 4. Znalazłam coś i dla siebie ... może Święty Mikołaj pomyśli o mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ubogo?? Mnie interesuje 3/4 z tego co wymieniłaś :D Ja naprawdę nie wiem kiedy to wszystko przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy poprzednich miesiącach, w których to prezentowałam niemal po dwadzieścia pozycji, grudzień wypada blado ;).

   Usuń
 6. Az mi dziwnie, bo na nic nie mam parcia:)
  Ewentualnie moglaby mnie skusic Ana Veloso:)

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie niestety jak zwykle chęć przeczytania zagłusza zdrowy rozsądek. I tak, nie obraziłabym się, gdybym dorwała "Florystkę", "Kobietę", "Grozę" i "Pieśń kolibra" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, kilka książek bym chciała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak dla mnie to ten miesiąc wypada średnio pod względem nowości książkowych - znalazłam dla siebie kilka tytułów, ale nic takiego, żeby moje serce szybciej zabiło :) Mimo wszystko jestem Ci wdzięczna za zapowiedzi, gdyż pomagają mi odnaleźć się wśród nowych pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam na celowniku nowa ksiazke Camilli Lackberg juz od jakiegos czasu :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. "Kobietę" już mam u siebie w domku i niebawem będę czytać. :) Liczę, że i "Zapora" do mnie dotrze. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fantastyczne pozycje. Szczególną ochotę mam na "Edukację Kopciuszka", "Kobietę", "Pieśń kolibra", "Dom nad morzem", "Lot nad kukułczym gniazdem" oraz "Kto wiatr sieje".

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...