sobota, 22 września 2012

Zaproszenie do Wyzwania Rocznikowego


Gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniu Rocznikowym, które także w połączeniu z innymi wyzwaniami istniejącymi już w czytelniczej blogosferze, może przekształcić się w miłą zabawę pełną ciekawych poszukiwań literackich!

Oto zasady:
1) Udział w Wyzwaniu Rocznikowym może wziąć dosłownie każdy miłośnik książek, który... nie ma problemu z ujawnieniem swojego wieku ;).
2) Warunkiem uczestnictwa w Wyzwaniu Rocznikowym jest zgłoszenie się w komentarzu na TEJ STRONIE i podanie w nim swojego roku urodzenia.
3) Spośród wszystkich zgłoszonych roczników ostatniego dnia każdego miesiąca wylosuję jeden, będący jednocześnie rokiem pierwszego wydania książki, którą - dowolnie wybraną przez każdego z Was - należy przeczytać i zopiniować/zrecenzować w ciągu kolejnego miesiąca. Wynik losowania opublikuję w poście na blogu.
- pisząc rok pierwszego wydania, mam na myśli opublikowanie książki przez autora po raz pierwszy na świecie w przypadku literatury zagranicznej lub w Polsce w przypadku literatury polskiej, i nie jest istotne, po które wydanie sięgnie uczestnik;
- przykłady:
* "Zima naszej goryczy" - John Steinbeck - 1965r.
* "Kwiaty na poddaszu" - Virginia C. Andrews - 1979r.
* "Skarby" - Joanna Chmielewska - 1988r.
* "Jak z obrazka" - Jodi Picoult - 1995r.
4) Wylosowany przeze mnie rok będzie miał okazję być wylosowanym ponownie po upływie 12 miesięcy. W przypadku niewielkiej liczby uczestników i małego zróżnicowania roczników - oczywiście wcześniej.
5) Wypisać się z Wyzwania Rocznikowego lub zapisać ponownie można w każdej chwili. Roczniki biorące udział w wyzwaniu będą na bieżąco aktualizowane.
6) Liczba przeczytanych książek w miesiącu w ramach wyzwania jest nieograniczona. Link odsyłający do opinii/recenzji książki należy umieścić dowolnego dnia w komentarzu pod postem podsumowującym stary i zapowiadającym nowy miesiąc, w tym prezentującym wylosowany rok.
7) Ostatniego dnia każdego miesiąca, w poście prezentującym wynik losowania rocznika i zapowiadającym nowy miesiąc, przedstawię efekty edycji Wyzwania Rocznikowego z poprzedniego miesiąca.

W wielkim skrócie - uczestnictwo zgłaszacie w komentarzu na TEJ STRONIE, a linki do recenzji - pod COMIESIĘCZNYMI POSTAMI dotyczącymi Wyzwania Rocznikowego;).
Byłoby mi bardzo miło, gdyby każdy uczestnik (i nie tylko) zamieścił na swoim blogu baner lub informację odsyłającą do TEJ STRONY. Im więcej uczestników, tym większe zróżnicowanie czasowe, jeśli chodzi o Wasze urodziny :).

Wielkość oryginalna banera:
<a href="http://tajusczyta.blogspot.com/p/wyzwanie-rocznikowe.html"><img src="http://3.bp.blogspot.com/-Gb_j6QxXMUA/UFzvICXE9bI/AAAAAAAABOg/cAr7SIKaFA0/s1600/Wyzwanie+Rocznikowe.jpg"/></a>
Baner zmniejszony:
<a href="http://tajusczyta.blogspot.com/p/wyzwanie-rocznikowe.html"><img src="http://3.bp.blogspot.com/-Gb_j6QxXMUA/UFzvICXE9bI/AAAAAAAABOg/cAr7SIKaFA0/s1600/Wyzwanie+Rocznikowe.jpg" width="180" height="135"/></a>

Czekam na pierwszych chętnych. Zostało niewiele dni do końca września, ale jeśli wyzwanie ruszy już teraz, w październiku będzie można rozpocząć jego pierwszą edycję :).
Do "zobaczenia" zatem 30 września, kiedy to, jeśli będzie to możliwe, w poście zapowiadającym październikową edycję Wyzwania Rocznikowego przedstawię Wam rok wylosowany z dotychczasowych zgłoszeń. Przez cały październik będzie można zgłaszać w postaci komentarzy ów postem linki do recenzji przeczytanych książek. 31 października przyjdzie czas na pierwsze podsumowanie wyzwania oraz kolejne losowanie wśród roczników. I tak dalej ;).
Mam nadzieję, że wszystko jest dla Was jasne i zrozumiałe. W razie jakichkolwiek pytań, śmiało piszcie :).

17 komentarzy:

 1. Zgłaszam się. Urodzona jestem 1983 roku, czyli w poprzednim wieku-oj dawno temu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, tam, oj, tam, lata 80. i 90. to fajne czasy były, jak się tak spojrzy z dzisiejszej perspektywy ;). Dziękuję za zgłoszenie!

   Usuń
  2. No masz rację, do dziś pamiętam jak tata z delagacji przesyłał paczki, niemieckie czekolady Alpen Gold, banany itp. Jak stałam z mamą w Pewexie i wymieniałam marki niemieckie albo ruble.

   Usuń
  3. Książkowa, czyli widzę, że jesteśmy w tym samym wieku :)

   Usuń
 2. fajny pomysł, pomyślę sama nad uczestnictwem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe wyzwanie, również się zastanowię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie wymyślone, nie jest zbyt skomplikowane i każdy mógłby wziąć w tym udział. Jednak ja sama chyba zbyt wolnym ptakiem jestem, żeby brać w tym udział:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że pomysł się podoba :).

   Usuń
 5. Muszę pierwsze sprawdzić czy w moim roczniku wydawali już książki :D a tak poważnie to zastanowię się. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha ;). Super, to zawsze coś :). Pozdrawiam również!

   Usuń
 6. Hyyyym noooo bardzo fajny pomysł :) i fajny blog - będę zaglądać ;) pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa! Bardzo się cieszę :). Pozdrawiam również!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...