poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Blogowa zabawa dla zaczytanych

Podpatrzona na innych blogach ;).

1) O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Zdecydowanie wieczorami i nocami (sny mam potem takieeeeeee... ;)).

2) Gdzie czytasz?
W domu. Na łóżku. W innych miejscach jakoś nie potrafię skupić się na czytaniu - zbyt dużo się wtedy dzieje, za dużo rozmyślam, np. na wakacjach. A w autobusie, którym i tak za wiele nie podróżuję, dają się we znaki zawroty głowy, gdy próbuję czytać.

3) W jakiej pozycji czytasz najchętniej?
Na łóżku, na leżąco, cierpnąc co chwilę i zmieniając pozycje - lewy bok, prawy, na plecach, na brzuchu, na stosach poduszek...

4) Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Thrillery i kryminały.

5) Jaką książkę ostatnio kupiłeś/aś albo dostałeś/aś?
Nie była to jedna, lecz równocześnie trzy: "Nieugięty" Sama Millara, "Kontrakt Paganiniego" Larsa Keplera oraz "Drapieżca" Terri Blackstock - nagrody konkursowe od portalu Zbrodnia w Bibliotece :).

6) Co czytałeś/aś ostatnio?
"Noce w Rodanthe" Nicholasa Sparksa. A, sięgnęłam sobie po raz drugi po ponad roku czasu ;).

7) Co czytasz obecnie?
"Pretty Little Liars. Kłamczuchy" Sary Shepard. Pierwsza i jedyna część tej serii, jaką posiadam. Przyzwyczajona do serialu, już zaczynają drażnić mnie różnice pomiędzy nim a książką ;).

8) Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi? Jeśli używasz zakładek, jakie one są?
Żadnych rogów, Boże broń! Używam zakładek, ale nie jakichś wyszukanych. Są to tekturowe zakładki reklamujące powieści, które są czasami dodawane do nowych książek.

9) Ebook czy audiobook?
Nie miałam styczności z żadną z nich. Uwielbiając książki papierowe, nie zamierzam przerzucać się na inne wersje - nie przekonują mnie.

10) Jaka jest Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
"Martusia i Gufi" tom 3 (Brigitte Yerna, Myriam Mommaerts). Nie mam pojęcia, ile razy ją przeczytałam. A te piękne ilustracje...ach! :)

11) Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?
Przychodzi mi na myśl Janeczka Chabrowicz (z książek Joanny Chmielewskiej), moja idolka późnego dzieciństwa, dzięki której, czytając "Nawiedzony dom" czy "Skarby", przeżyłam niesamowite przygody. Swoim sprytem, swoją odwagą i ciekawością zaimponowała mi na tyle, że wręcz chciałam być taka jak ona. Pod koniec podstawówki pisałam nawet opowiadania kryminalno-przygodowe, w których główne role grałam ja i mój młodszy brat - tak jak Janeczka i jej brat Pawełek ;). Teraz, jak sobie o tym pomyślę, chce mi się śmiać, ale z drugiej strony bardzo, bardzo miło wspominam tamte czasy :).

Zachęcam wszystkich do zabawy - nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam czytać Wasze wypowiedzi; sporo można się dowiedzieć, czasami się uśmiechnąć, co nieco porównać... Być może niedługo sama stworzę krótką listę pytań, żeby co nieco od Was wyciągnąć ;). Pozdrawiam ciepło!

5 komentarzy:

 1. Haha, ja też uwielbiam czytać na leżąco ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także widzę, że nasze odpowiedzi są bardzo podobne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. część odpowiedzi mamy podobnych :)
  w zabawie też już bowiem brałam udział :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Również lubię czytać tego typu odpowiedzi, dlatego też sama wzięłam udział w zabawie ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...