wtorek, 25 lutego 2014

Ostrzeżenie - plagiat/kradzież opinii/recenzji/bloga !!!

"Zainspirowana" wpisem na forum LC dotyczącym plagiatów recenzji, wpisałam w wyszukiwarce internetowej fragment jednej z moich opinii i odkryłam... brata-bliźniaka mojego bloga!


Jestem w szoku. Z kradzieżą moich opinii już się wcześniej spotkałam, ale "skopiowanie" całego bloga to dopiero dla mnie nowość!
Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z podobnym przypadkiem?
Oczywiście zaraz będę uderzać do Bloggera. Mam nadzieję, że słynne zgłoszenie nadużycia da jakiś pozytywny rezultat.
Tymczasem ślę uwagę do Was - sprawdzajcie od czasu do czasu, czy Wasze opinie i recenzje nie rozpowszechniają się w sieci bez Waszej wiedzy. A nuż natkniecie się na taką "perełkę", jaką ja właśnie odkryłam...

EDIT 05.03.2014 - ZWYCIĘSTWO! Blog został usunięty :).

29 komentarzy:

 1. Masakra, dziwne jednak jest to, że w nazwie bloga ów tajemniczy ktoś użył Twój nick. Zastanawiające, pytanie brzmi jednak: po co to wszystko? Niesmaczne, mam nadzieję, że zgłoszenie zostanie pozytywnie rozpatrzone i zamkną tego "bloga".

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwna sprawa! Nawet bardzo... Po co kopiować całego bloga? Nawet nazwa została prawie ta sama. Na blogu-bliźniaku zero komentarzy. Zupełnie niezrozumiała dla mnie rzecz. Mam nadzieję, że Blogger szybko "to" skasuje.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Również nie rozumiem z tego nic a nic :/.
  Widzę, że przy zgłaszaniu nadużycia trzeba posłużyć się dokumentem tożsamości ze zdjęciem... Ktoś z Was podejmował się tej czynności i może napisać, jak to mniej więcej w praktyce wygląda?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bezczelne złodziejstwo. Działaj. Ja nagłośniłam kiedyś sprawę na fb i sporny tekst został usunięty z bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie wygląda to jak jakaś kopia zapasowa, czy jakaś inna pozbawiona sensu kopia. Bo autor ani komentarzy nie zbiera, ani nie nawiązuje współprac. W każdym razie warto działać, bo to też może robić problem Twojemu blogowi - Google traktuje je jak duplikaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście i to mi przyszło do głowy. Sprawa zgłoszona, zobaczymy, co z tego wyniknie.

   Usuń
 6. Niesamowite! Pierwszy raz o czymś podobnym słyszę - a próbowałaś kontaktować się z osobą odpowiedzialną za ten plagiat? Ciekawe, na co komu taka działalność...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie dla pieniędzy...

   Usuń
  2. Dziś widzę, że pewnie tak - wygląd tego czegoś się zmienił, a wszelkie linki prowadzą do jakichś stron, jeśli nie do wirusów... :/.

   Usuń
 7. Pisałem, że nie musisz się reklamować i jak widać miałem rację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha ha :).
   A tak poważnie - ignorować czegoś takiego nie można, wielka szkoda i nieszczęście stałoby się, gdyby tego typu działania zaszkodziłyby w jakiś sposób temu właściwemu blogowi...

   Usuń
 8. To bardzo przykre, gorąco współczuję!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zupełnie tego nie pojmuję. Poza tym jak weszłam w jeden z postów pojawiło się zagrożenie wirusowe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Mnie się to nie zdarzyło, jak kliknęłam wczoraj w jakiś post - widocznie źle trafiłam... Poza tym, z tego co widzę, dziś zupełnie inaczej wygląda szata graficzna tego czegoś...

   Usuń
 10. Na co to ludzie nie wpadną. Nie ma to jak iść na totalną łatwiznę. Plagiat tekstu to jeszcze rozumiem, że sie zdarza (wiesz o co mi chodzi), ale żeby plagiatować całego bloga to już gruba przesada i bezmyślność.

  OdpowiedzUsuń
 11. Też dzis odryłam bliżniaka-bloga. Czy coś już udało CI się zdziałać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oho, widzę, że problem może zataczać szersze kręgi... :/.
   Wczoraj wieczorem zgłosiłam problem nadużycia poprzez pomoc na stronie Bloggera. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na bieżąco będę sprawdzać, czy blog-bliźniak został usunięty.

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że to celowa akcja, jakby to nazwać - zawirusowywania... Ktoś robi kopie przypadkowych blogów (np. tych z dużą liczbą wyszukiwań, często wyświetlanych i odwiedzanych), nie aby robić sobie reklamę - bo widać, że brak komentarzy itd. Ale by własnie atakować wirusami. Radzę nie wchodzić na takie blogi, bo możecie sobie zawirusować systemy.

   Usuń
  3. Wczoraj ów blog wyglądał całkiem normalnie, dziś jakby został przystosowany do innych "celów". Pewnie masz rację. Ale to tym bardziej trzeba tępić takie robactwo. Zobaczymy, co na to Blogger.

   Usuń
 12. Witaj,
  nominowałam Cie do zabawy Liebster Blog Award.
  http://przezpiekneokulary.blogspot.com/2014/02/liebster-blog-award.html
  Zachęcam do udziału w zabawie!

  OdpowiedzUsuń
 13. To jest niezrozumiałe dlaczego ludzie potrafią odstawiać takie numery...I gdzie tu sens? Kraść cudzą pracę i czas jaki włożył w tworzenie swojego miejsca w sieci...

  OdpowiedzUsuń
 14. Szkoda słów i ręce opadają na takie zachowania. Daj znać co na to Blogger.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziwna sprawa oO Wydawałoby się, że nie ma w tym większego sensu, ale czytałam powyższe komentarze i dużo wskazuje na to, że to jakiś nowy sposób rozpowszechniania wirusów ;/ Ktoś chcąc trafić na poczytnego bloga, trafia na pułapkę, nieźle sobie to wykombinowali…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, a teraz widzę, że Luka Rhei ma podobne skojarzenia xD

   Usuń
 16. Jestem w szoku, pierwszy raz spotykam się z czymś takim...

  OdpowiedzUsuń
 17. Cześć, mam identyczną sytuację z blogiem-bliźniakiem...Zgłosiłaś to jako naruszenie praw autorskich czy podszywanie się pod Twoją osobę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej!
   Zgłosiłam to jako poszywanie się pod moją osobę (to również jest naruszenie praw autorskich), a także jako spam, bo wszelkie linki prowadzą do jakichś stron z reklamami, wirusami i Bóg wie, czym tam jeszcze... :/.

   Usuń
 18. Hurra! Blog został usunięty! A więc warto działać :).

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajny artykuł ale pobierz sobie program antyplagiatowy ze strony www.antyplagiat.net bo widziałem że ktoś kopiuje twoje teksty

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...