wtorek, 11 lutego 2014

#8 Znalezione w sieci - spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

23 stycznia 2014 roku do polskich księgarni trafiła nowa książka Magdaleny Zimny-Louis, "Kilka przypadków szczęśliwych", powieść obyczajowa z dużą dawką humoru i perypetii paru pokoleń kilku rodzin.
Powieść obyczajowa z dużą dozą przewrotnego humoru o paru pokoleniach kilku rodzin, których wszyscy członkowie wierzą, że gdzieś, kiedyś musi być lepiej. 
Wszystko co nam się przydarza, wielkiego czy ważnego, zawsze zaczyna się małą niepozorną kropką na czarnym lub białym tle.
Gdyby Jose Torres nie kupił porcelanowego kubka w Barcelonie, siedemnaście rodzin w Torreguadiaro nie straciłoby dwa dni później dachu nad głową, a Monta nie wyjechałaby z Hiszpanii w pośpiechu i desperacji, wybierając na chybił trafił kraj jej kolejnego przystanku życiowego. 

Gdyby mój ojciec Florian Duda posłuchał rodziców i prosto z lotniska udał się do ciotki Rity, tak jak było umówione, nie poznałby swojej przyszłej żony Glorii. W wyniku tego niepoznania, świat byłby uboższy o jedno istnienie – moje.
Gdyby Damian Rogalik nie został zamordowany w wigilijną noc na parkingu klubu tenisowego położonego w północnej części Londynu, a Monta Kolaczenko nie straciłaby życia w wyniku jakiejś podejrzanej igraszki, nigdy nie określonej jako czynność seksualna, ja, Emma Duda nie wyemigrowałabym do Polski.
Gdybym drugiego dnia pobytu w Polsce nie udała się na groby dziadków, pewnie nie wylądowałabym akurat w tym Mieście, tylko osiedliła się w Krakowie zgodnie z planami ułożonymi podczas tygodni wściekłości. 
Jedno nieważne zdarzenie pociąga za sobą lawinę, zanim się zorientowałam poprowadziło mnie w bok, nie tam gdzie zamierzałam iść.

A już za dwa dni, 13 lutego 2014 roku o  godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie z autorką takich powieści, jak "Ślady hamowania", "Pola" i właśnie "Kilka przypadków szczęśliwych", Magdaleną Zimny-Louis. Organizatorzy zapraszają do Rzeszowa, do Księgarni Matras w CH Millenium Hall przy Al. mjr. W. Kopisto 1. Wstęp wolny! Szczegóły TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...