poniedziałek, 10 lutego 2014

#7 Znalezione w sieci - spotkanie z Aleksandrem Makowskim, Pawłem Reszką i Michałem Majewskim

Nie tak dawno, bo 15 stycznia tego roku, miała miejsce premiera książki Pawła Reszki i Michała Majewskiego, "Zawód: szpieg", oparta na rozmowach z legendą polskiego wywiadu, czyli pułkownikiem Aleksandrem Makowskim.
Poznaj kulisy pracy oficera wywiadu.
Pułkownik Aleksander Makowski to legenda polskiego wywiadu. Syn szpiega, wychowany w Londynie oraz Waszyngtonie, stypendysta Harvardu i absolwent szkoły wywiadu w Kiejkutach. Nikt przed Makowskim nie odpowiedział aż tyle o kuchni pracy polskich szpiegów.
Pułkownik – w wywiadzie-rzece, który prowadzą Paweł Reszka i Michał Majewski – ze szczegółami relacjonuje, jak wyglądało szpiegowskie szkolenie w tajnym ośrodku w Kiejkutach. Odpowiada, jak uczono go werbować agentów, nagrywać spotkania z ukrycia i wykrywać tych, którzy go śledzą. Makowski mówi, jak wyglądały relacje PRL-owskiego wywiadu z towarzyszami radzieckimi. Opowiada o swojej pracy szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych i o tym, jak próbowało go zwerbować FBI.
Zdradza, jak wyglądała praca polskich „nielegałów” za granicą, przedstawia największe sukcesy i wpadki polskich szpiegów. Przez kolegów, przełożonych, ale i przeciwników Makowski (doktor prawa, znakomicie poruszający się na Zachodzie) był i jest uważany za jednego z najzdolniejszych oficerów polskiego wywiadu.
Żaden z weteranów służb specjalnych nie opowiedział do tej pory tyle i tak szczegółowo o działaniach polskiego wywiadu w ostatnich dekadach.

A już za dwa dni, 12 lutego 2014 roku o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie z Pawłem Reszką, Michałem Majewskim oraz bohaterem książki, Aleksandrem Makowskim. Organizatorzy zapraszają do Warszawy, do Księgarni Matras przy Al. Solidarności 113. Szczegóły TUTAJ.

2 komentarze:

  1. Książka zapowaida się bardzo ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam, bardzo mi się książka podobała, szczególnie rozdziały poświęcone pracy w wywiadzie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...