czwartek, 17 kwietnia 2014

Konkurs z wydawnictwem Akurat - "Chcemy, żebyś krzyczał"

W dniu wczorajszym, 16 kwietnia 2014 roku, miała miejsce premiera książki Veita Etzolda, "Cięcie".
„Masz na Facebooku 438 przyjaciół i jednego wroga. Przyjaciele są wirtualni, wróg jest prawdziwy. Namierzy Cię, wytropi, zabije. Masz na Facebooku 438 przyjaciół, ale żaden z nich nie zorientuje się, że nie żyjesz.”
„Cięcie” to precyzyjnie skonstruowany thriller psychologiczny, pokazujący świat, w którym przełamane zostają wszelkie granice między tym, co realne i wirtualne. Veit Etzold opisuje brutalność rozpadu relacji międzyludzkich i dominacji zgubnej rozrywki. Taki świat staje się rajem dla mordercy.
Komisarz Clara Vidalis, profilerka wydziału psychopatologii komendy policji w Berlinie, mimo długoletniego doświadczenia w badaniu zbrodni, po raz pierwszy styka się z tak niezwykłym połączeniem okrucieństwa i perwersyjnej inteligencji. „Bezimienny” odkrywa swoje karty stopniowo, prowadzi śledczych ścieżką fałszywych tropów i poszlak, wciągając Clarę w coraz bardziej skomplikowaną grę, gdzie nic nie jest przypadkowe.
Policja otrzymuje nagranie brutalnego zabójstwa młodej dziewczyny. Rozpoczyna się śledztwo. Po zidentyfikowaniu ofiary, okazuje się, że nie żyje ona już od sześciu miesięcy. Clara Vidalis odnajduje leżące na łóżku ciało dziewczyny, pozbawione krwi i perfekcyjnie zmumifikowane przez specyficzny gatunek robaka. Następne zbrodnie odkrywają coraz mroczniejsze sekrety mordercy i jego ofiar. Okazuje się, że celem oprawcy padają osoby samotne i atrakcyjne. „Bezimienny” przejmuje ich konta bankowe i profile na portalach społecznościowych, by zamordowani mogli żyć dalej – choć tylko wirtualnie.
W tym samym czasie potentat medialny Albert Torino rozpoczyna nowy interaktywny talent show. Piękne kobiety rywalizują ze sobą o sławę i pieniądze. Ceną jaką musi zapłacić laureatka jest noc spędzona ze zwycięzcą internetowego losowania, podczas której może on z nią zrobić co zechce. Cieszący się ogromną popularnością program zostaje jednak przerwany przed końcem. „Bezimienny” przejmuje kontrolę nad transmisją, by wykorzystać ją do własnych brutalnych celów. Tym razem gra toczyć się będzie na jego zasadach.
W „Cięciu” brutalna realność zbrodni łączy się z wirtualną rzeczywistością medialnej rozrywki. Veit Etzold, specjalista od filmowej trylogii Matrix, perfekcyjnie konstruuje postać bezlitosnego i obdarzonego niezwykłą inteligencją mordercy.

Z okazji powyższej premiery wydawnictwo Akurat ogłosiło konkurs "Chcemy, żebyś krzyczał" na najlepszy, najbardziej przerażający i mrożący krew w żyłach krzyk. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać plik audio lub video prezentujący ów krzyk, a następnie umieścić go w Internecie (może to być Wrzuta albo YouTube) i link do niego podesłać na adres konkurs(at)wydawnictwoakurat.pl , w tytule maila wpisując "Chcemy, żebyś krzyczał".
W konkursie może wziąć udział każdy, ale osoby niepełnoletnie winny załączyć pisemną zgodę od rodzica bądź opiekuna, którą można znaleźć TUTAJ.
Termin nadsyłania linków do nagrań mija 4 maja 2014 roku.
Nagrodą główną jest iPod Nano, z kolei wyróżnieniami - zestawy książek od wydawnictwa Akurat.
Szczegółowy regulamin dotyczący konkursu, jego przebiegu, wyboru zwycięskich prac, a także praw autorskich można znaleźć TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...