wtorek, 18 marca 2014

#13 Znalezione w sieci - Festiwal Fantastyki Pyrkon

Festiwal Fantastyki Pyrkon to największy zlot miłośników fantastyki i kultury popularnej w Polsce i jeden z większych w Europie. Jego ostatnia edycja odbyła się w dniach od 22 do 24 marca 2013 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trzynasta odsłona imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, przyciągnęła aż 12 300 uczestników z całego świata. To prawie dwa razy więcej, niż w roku 2012! Dzięki sprzyjającej lokalizacji w centrum Poznania, na Pyrkon przybyli nie tylko ludzie zainteresowani fantastyką, ale także mieszkańcy 500-tysięcznej Stolicy Wielkopolski i studenci.
W tym roku impreza odbędzie się w dniach 21-23 marca. Organizatorzy ponownie zapraszają do Poznania, na Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Pisarze zaproszeni na Pyrkon to między innymi Jakub Ćwiek, Stefan Darda, Olga Gromyko, Aneta Jadowska, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk, Witold Vargas i Tad Williams. Szczegóły dotyczące programu imprezy (TUTAJ) oraz takich kwestii, jak bilety czy noclegi, można znaleźć na stronie internetowej poświęconej festiwalowi, jak również na Facebookowym fanpage'u. Z kolei chęć wzięcia udziału w zabawie można wyrazić TUTAJ.

Gdyby nie fakt, że za fantastyką nie przepadam, wybrałabym się na powyższą imprezę, gdyż do Poznania mam bliziutko ;). A ktoś z Was zamierza zagościć na Pyrkonie? :)

2 komentarze:

  1. W tym roku na pewno nie dam rady Pyrkonu odwiedzić, ale może w przyszłym... Bardzo bym chciała ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam w ubiegłym roku, świetna sprawa. Cała hala poswięcona książkom i spotkanie z Grahamem Mastertonem :) Mam nadzieję , ze w tym roku też uda mi się tam pojechać.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...