środa, 22 stycznia 2014

#4 Znalezione w sieci - spotkanie autorskie z Nikodemem Pałaszem

15 stycznia 2014 roku na polskim rynku wydawniczym pojawiła się "Brudna gra" autorstwa Nikodema Pałasza, kryminał, którego akcja została osadzona w świecie sportu. Przyznaję, że mam wielką ochotę na lekturę tej książki i mam nadzieję, że wkrótce będę miała okazję się z nią zapoznać.
Gwiazda światowego sportu, triumfator Wimbledonu, polski tenisista Artur Malewicz zostaje zamordowany w swoim ekskluzywnym apartamencie. Zabójstwo ma miejsce dzień po ostatnim turnieju sezonu – World Championships w Londynie, który Polak wygrał w mistrzowskim stylu.
Dochodzenie w sprawie zabójstwa Malewicza prowadzi inspektor Wiktor Wolski, były amatorski mistrz Polski w boksie, historyk sztuki i niedoszły filolog. Porzucił uniwersytet, by wstępując do policji, rozwikłać zagadkę morderstwa swojego ojca. 
Wolski wnika w mroczny świat zawodowego tenisa. Płatny seks, doping, ustawianie meczów. Tu wszystko jest możliwe i każdy wydaje się podejrzany... Okazuje się, że nawet inspektor Wiktor Wolski, w imię wyższych celów, musi czasem rezygnować ze swoich zasad.

Nikodem Pałasz (w środowisku sportowym znany jako Nikodem Jaworski), od wielu lat pracujący jako manager sportowy czołowych polskich tenisistów, kreśli wizję sportu XXI wieku. Pod maską kryminału portretuje sieć zależności, brudne interesy i mroczne tajemnice środowiska min: ustawianie meczy i doping.
Autor bezkompromisowo ujawnia kulisy sportowego biznesu. Rozdarcie koszulki, wyglądające na spontaniczny gest zwycięstwa, jest starannie zaplanowanym działaniem marketingowym. Specjaliści od wizerunku nie opuszczają gwiazd na krok. Decydują co powiedzieć, z kim zjeść lunch, z kim pójść do łóżka. Lektura „Brudnej gry” sprawi, że oglądanie sportowej rywalizacji nie będzie już takie samo. Czytelnik powieści Pałasza, oglądając porażkę lidera rankingu z outsiderem, zdaje sobie sprawę, że może być to coś więcej niż sensacyjna wpadka.

Więcej informacji, ciekawostki i opinie na temat książki znajdziesz TUTAJ.

A już za tydzień, 29 stycznia 2014 roku o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie z autorem "Brudnej gry", Nikodemem Pałaszem. Organizatorzy zapraszają do Warszawy, do MiTo art café books przy ul. Waryńskiego 28. Wstęp wolny! Szczegóły TUTAJ.

2 komentarze:

  1. Coraz częściej słychać o tym człowieku. Częściej o nim niż o samej książce. :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rzeczywiście jakieś wywiady z nim tu i ówdzie się przewijały, książka jest mocno promowana i to jeszcze bardziej mnie nakręca :P. Spotkałam się już z porównaniem "Brudnej gry" do kryminałów Harlana Cobena, pewnie ze względu na tematykę sportową, więc jak dopadnę w końcu tę książkę i zobaczę, że to porównanie jest bezpodstawne, będę zła (tak, tak, Coben to jeden z moich najulubieńszych pisarzy)!

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...